Dotacje unijne z PROW – charakterystyka

Celem głównym PROW 2014 – 2020 jest poprawa konkurencyjności rolnictwa, zrównoważone zarządzanie zasobami naturalnymi i działania w dziedzinie klimatu oraz zrównoważony rozwój terytorialny obszarów wiejskich.

Program będzie realizował wszystkie sześć priorytetów wyznaczonych dla unijnej polityki rozwoju obszarów wiejskich na lata 2014 – 2020, a mianowicie:

  1. Ułatwianie transferu wiedzy i innowacji w rolnictwie, leśnictwie i na obszarach wiejskich.
  2. Poprawa konkurencyjności wszystkich rodzajów gospodarki rolnej i zwiększenie rentowności gospodarstw rolnych.
  3. Poprawa organizacji łańcucha żywnościowego i promowanie zarządzania ryzykiem w rolnictwie.
  4. Odtwarzanie, chronienie i wzmacnianie ekosystemów zależnych od rolnictwa i leśnictwa.
  5. Wspieranie efektywnego gospodarowania zasobami i przechodzenia na gospodarkę niskoemisyjną i odporną na zmianę klimatu w sektorach: rolnym, spożywczym i leśnym.
  6. Zwiększanie włączenia społecznego, ograniczanie ubóstwa i promowanie rozwoju gospodarczego na obszarach wiejskich.

źródło: Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 (PROW 2014-2020) – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Dotacje dla kogo ? jak pozyskać środki ?

Dotacje unijne z programu PROW mogą pozyskiwać wszystkie podmioty zlokalizowane na terenach wiejskich za pośrednictwem ARIMR (ARiMR – Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa) oraz Lokalnych Grup Działania zlokalizowanych w całej Polsce. Podmioty, które mogą się starać o środki unijne z tego programu to osoby fizyczne, firmy, organizacje pozarządowe oraz rolnicy (warunek to siedziba/zameldowanie na wsi).

My jako doradcy z Kancelarii  BM & Partners pomożemy Ci znaleźć odpowiednią dotację i pomóc Ci w jej uzyskaniu oraz rozliczeniu, tak żeby dotacja była bezzwrotna. Dzięki funduszom unijnym wielu rolników i przedsiębiorców rozwinęło swoją działalność, ponieważ zakupili nowe maszyny, urządzenia, wybudowali nowy magazyn lub zmodernizowali istniejący. My jako kancelaria doradzamy Ci w tym, żeby wybrać najlepszy zakres finansowo-rzeczowy operacji i zakupić z dotacji te maszyny, urządzenia lub badania, które aktualnie najbardziej

potrzebujesz.

Dotacje z PROW- przykłady dotacji na zakup ciągnika

Jako eksperci w  dotacjach dla rolnictwa udało nam się pozyskać dla rolników (ubezpieczonych w KRUSIE oraz na ZUSIE) dotacje na zakup ciągników rolniczych różnych marek: . Zetor, Deutz-Fahr, Ursus, John Deere, New Holland, Kubota, Case IH, Farmtrac, Steyr
i Claas.

Należy podkreślić, że producenci nowoczesnych ciągników rolniczych nie stawiają teraz jedynie na właściwości użytkowe, czyli na moc, nacisk osi, zwrotność itp. Współczesne traktory muszą być też wygodne. O komfort operatora troszczą się takie niezbędne elementy jak dobrze wyciszona kabina, klimatyzacja, nawigacja GPS czy automatyczne prowadzenie po polu.  My staramy się dobrać sprzęt do potrzeb rolnika poprzez szczegółową analizę i konsultację z doradcami od maszyn rolniczych, m.in. firmą:

Korbanek.pl

Produkty – METAL-FACH Sp. z o.o.

Maszyny rolnicze – Rolmech.pl – ciągniki i maszyny rolnicze

Dotacje z PROW- przykłady dotacji na zakup maszyn rolniczych

Zakres zakupów z dotacji unijnej jest bardzo szeroki. Jeśli rolnik chce zmodernizować swój park maszynowy lub dopiero zaczyna przygodę z rolnictwem to skorzystanie z dotacji to najlepszy pomysł.

Udało nam się uzyskać dotacje na zakup różnego rodzaju maszyn:

 

Dotacje z PROW- harmonogram naborów w 2022 roku

Jako specjaliści od dotacji z BM & Partners,  jesteśmy na bieżąco z aktualnymi naborami dotacji. Śledzimy nabory i programy unijne bo chcemy, żeby nasi klienci na bieżąco korzystali z środków unijnych dostępnych w Polsce.

Harmonogram planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2014–2020 w 2022r. jest dostępny na naszym blogu:

Dotacje PROW do końca 2022 – harmonogram PROW – Dotacje unijne PROW – doradztwo (dotacje-prow.pl